Kalendár podujatí

12. 2. - 13. 2. 2016

VALENTÍNSKY VÍKEND NA ZÁMKU

Slovenské národné múzeum - Múzeum Bojnice si vás dovoľuje pozvať na podujatie venované zaľúbeným, ktorí si chcú na Deň sv. Valentína pripomenúť svoju lásku.

27. 4. - 30. 4. 2016 a 4. 5. - 8. 5. 2016

MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL DUCHOV A STRAŠIDIEL

Medzinárodný festival duchov a strašidiel ako špeciálny produkt kultúrneho turizmu v spojení s bojnickým zámkom je venovaný domácim i zahraničným návštevníkom v rámci cestovného ruchu na hornej Nitre.

Inscenované podujatie sa každoročne sústreďuje na tie udalosti a príbehy z dejín bojnického zámku, ktoré v sebe skrývajú historické prekvapenia a strašidelné motívy zo známych legiend a povestí, v rámci voľnejšie adaptovaného literárneho scenára

1. 6. 2016

MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ NA ZÁMKU

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí pripravilo Slovenské národné múzeum - Múzeum Bojnice pre detských návštevníkov zámku zaujímavý program.

15. 6. - 19. 6. 2016 a 22. 6. - 26. 6. 2016

ROZPRÁVKOVÝ ZÁMOK

Rozprávkový zámok je špeciálny rozprávkový divadelný festival v podobe inscenovaného predstavenia. Patrí jednoznačne k najúspešnejším a najnavštevovanejším kultúrnym podujatiam na Slovensku.

Podujatie Rozprávkový zámok jedinečnou formou spája kvalitné literárne scenáre s autentickým prostredím romantického Bojnického zámku.

12. 8. - 14. 8. 2016

SUPERNOC NA ZÁMKU - Muzikál

Ak máte radi strašidlá či rozprávky na bojnickom zámku, určite si zamilujete aj Slávnosti života - Supernoc na zámku.

28. - 29. 10. a 31. 2016 o 19:00 hod.

BOJNICKÝ SVETLONOS NA ZÁMKU

Slovenské národné múzeum - Múzeum Bojnice vám ponúka netradičnú prehliadku nočným zámkom s jesennou výzdobou a s rozžiarenými tekvicami

Svetlonos – mýtická, rozprávková bytosť vodiaca ľudí za svojim svetlom. Ich tradícia nadväzuje na starých Keltov, ktorí verili, že v posledný októbrový deň sa duše mŕtvych vracajú na zem. Ako ochranu proti týmto duchom používali svetlo, ktoré neskôr preniesli do vyrezávaných tekvíc. Toto svetlo pre nich znamenalo istotu všetkých živých pred mŕtvymi.

Celoročne

ZOO Bojnice

Bojnická zoologická záhrada je najstaršou a najnavštevovanejšou zoo na Slovensku. Pre verejnosť bola otvorená 1. apríla 1955 a v súčasnosti sa rozkladá na ploche 41 ha, z čoho expozičnú časť tvorí 20 ha. Patrí k zoologickým záhradám všeobecného typu, t. j. bez vyhranenej špecializácie na určité druhy zvierat. V minulosti sa vyššia pozornosť venovala najmä odchovu rysov ostrovidov, bežcov (emu, nandu) a horských kôz. Areál zoo sa nachádza v príjemnom rekreačnom prostredí kúpeľného mesta Bojnice v Trenčianskom kraji. Pre verejnosť je prístupná celoročne.

56 people follow Sportcentrum100

Contact Me :

Name:

Email:

Verification Image

Enter number from above: